Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL

+90 212 346 17 17

info@ucelotomotiv.com.tr

Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL
Bizi Arayın: +90 212 346 17 17

Arka Aks

Otomobilde arka tekerleklerin motor gücü ile tahrik edilmesini ve ileri – geri yönde hareket etmesini sağlayan arka aks bakım ve onarımı önemlidir. Arkadan itişli araçlarda gücü tahrik tekerleklerine aktarma görevi arka aksa aittir. Diferansiyelde bulunan iki aks milinden oluşan sistemde meydana gelen arızaları tecrübeli ustalarımızın yardımıyla ortadan kaldırabilirsiniz. Üçel Otomotiv firmamızda Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Chevrolet, Porsche ve Opel markalı araçlarınızın tüm bakım ve onarımlarını yaptırabilirsiniz.

Arka aksa bağlı olan salıncaklar, aracın tekerlerinin eşit bir şekilde yere temas etmesini sağlar. Bu sayede otomobilin sürüşü istikrarlı ve yol tutuş performansı yüksek hale gelir. Güvenli sürüş konusunda çok önemli olan salıncakların periyodik bakımları eksiksiz yapılmalıdır. Arka salıncak burcu arızası durumunda aracın tekerlerinden tık sesi gelebilir. Özellikle ani kalkış ve frenlemelerde arka aksın ileri geri oynama hissiyatı salıncak arızasına işaret edebilir.

Salıncakların bir ucu aracın şasisine diğer ucu ise tekerlek taşıyıcısına bağlıdır. Özellikle çukurlara giriş çıkışta aracın salıncakları önemli görev üstlenir. Kasislerden geçişte aracın arka kısmından gıcırtı ve tık sesi geliyorsa salıncak değişimi gerekli olabilir. Tek taraflı veya çift taraflı bozulmalarda aracın sağa sola yalpalaması sık görünen bir problemdir. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için firmamıza gelip tecrübeli ustalarımızdan tamir desteği alabilirsiniz.

Sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren firmamızda aracınızın arka aks kısmıyla ilgili tüm yedek parçalar mevcuttur. Tecrübeli ustalarımızın profesyonel desteği sayesinde aracınızın arka aks parçaları orijinal olanlarla değiştirilir. Aksa bağlı parçalar arasında yer alan arka amortisörler, engebeli yollarda aracın konforlu bir şekilde sürülmesine yardımcı olur. Eğer çukurlardan geçerken veya kasisten atladığınızda tokurtu gibi bir ses duyarsanız arka amortisör patlaması meydana gelmiş olabilir.

Arka amortisörler patladığında aracın sürüşünde bazı değişiklikler oluşur. Bunlardan biri aracı kullanırken direksiyonun titrediği ve hafif sağa sola çekmelerdir. ABS ve EBS sistemleri düzgün çalışmıyorsa sebebi arka amortisörün patlamış olabileceğidir. Araç hızlandıkça yol tutuşun azalması amortisörlerde sıkıntı olduğu anlamına gelir. Üçel Otomotiv firmamızın deneyimli ustaları sayesinde aracınızda meydana gelen bu sorunların tespiti ve onarımı yapılır. Bütçenizi yormadan otomobilinizi tamir ettirmek istiyorsanız en doğru yerdesiniz.

Arka aksa bağlı yayların periyodik bakımlarda kontrolden geçmesi çok önemlidir. Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Opel, Porsche ve Chevrolet markalı araçlarınızın tüm bakım ve onarım işlemlerini firmamızda yaptırabilirsiniz. Helezon yay arızaları durumunda onarımı yapılamayan parçaların orijinal yedek parça ile değiştirilmesi gerekir. Bu tür işlemler için tecrübeli ustalarımızdan profesyonel destek almanız yeterli olacaktır. Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren firmamızda otomobilinizin tüm arızalarını kısa sürede çözdürebilirsiniz. Arka aks sistemiyle ilgili olan tüm yedek parçaları uygun fiyatlarla temin edebilir ve aracınıza taktırarak sorunları çözebilirsiniz.