Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL

+90 212 346 17 17

info@ucelotomotiv.com.tr

Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL
Bizi Arayın: +90 212 346 17 17

Blog

Aracınız için internetten yedek parça alırken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Bu faktörlere dikkat etmediğiniz sürece hem aldığınız ürün ile sorun yaşayabilir hem de aracınızdaki sorunun büyümesine neden olabilirsiniz.

Otomatik şanzıman arızasına sebep olan birbirinden farklı hatalar vardır. Bu hatalar sürücü kaynaklı olabileceği gibi araç içi sistemlerden de kaynaklanabilir. Dolayısı ile otomatik şanzımana sahip olan araçlar kullanılırken mutlaka bakımının aksatılmaması gerekir.

Mazot pompası arızaları farklı sebeplerden oluşabilir. Yakıt sızıntısı yaşanması ya da buna benzer etkenler görülmesi arızaya sebep olacaktır.

Fren balatalarını değiştirme zamanı geldiğinde ortaya çıkan belirtiler vardır. Bu belirtiler takip edilerek balataların değiştirilmesi gerektiği anlaşılabilir.

Araç sistemlerinde arızaların meydana gelmesi son derece normaldir. Bazı araçların modellerinden kaynaklanan arızalar olabileceği gibi bazı araçlarda ise sistemsel problemler ile karşılaşılır.

EGR valfi denilen sistem Exhaust Gas Recirculation kelimelerinin kısaltmasından oluşur. EGR valfi, içten yanmalı olarak sınıflandırılan egzoz sınıfının önemli bir parçasıdır.

Dizel partikül filtresi araçlarda yer alan önemli bileşenler arasında bulunur. Egzoz gazında yer alan zararlı partiküllerin ve araca zarar verebilecek parçaların araca girmemesi ve aracın korunması için kullanılır.

Araç motor suyunda zaman içerisinde eksilme meydana gelebilir. Meydana gelen bu eksilmesin sebepleri son derece önemlidir. Araçta büyük hasarların oluşmasının önüne geçebilmek adına sızıntıya ya da motor suyunun eksilmesine sebep olan faktörün ne olduğu öğrenilmelidir.

Araçta bulunan motor yağının düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Aracın sağlıklı şekilde çalışabilmesi ve performansını sorunsuz şekilde yerine getirebilmesi için motor yağı değişimi önem taşır.

Araca yedek parça tercihi yaparken mutlaka güvenilir şekilde hareket edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken her faktöre özen gösterilmeli ve araç için en uygun olan parça tercihi yapılmalıdır. Araç ile uyumlu ve orijinal parçaları seçmeye özen gösterilmesi gerekir.