Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL

+90 212 346 17 17

info@ucelotomotiv.com.tr

Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL
Bizi Arayın: +90 212 346 17 17

Yakıt Egzoz Soğutma

Aracınızın yakıt egzoz soğutma sisteminde meydana gelen arızalarda en kısa sürede onarım yapılması gerekir. Motor sistemi için büyük önem taşıyan bu parçalar, otomobilin yakıt verimliliğini doğrudan etkiler. Eğer egzoz soğutma sistemlerinde bir hasar varsa, aracınızın motoru ideal ölçüde ve verimlilikte çalışmayacaktır. Bu tür sorunların üstesinden gelmek için Üçel Otomotiv firmamızın tecrübeli ustalarından yararlanabilirsiniz. Volkswagen, Audi, Seat, Opel ve Chevrolet gibi markalarda tecrübeli ustalarımızla aracınızın onarımını sağlayabilirsiniz.

Otomobilin yakıt hattında bulunan parçalar birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışmalıdır. Yakıt pompası, deponun içindeki yakıtın motora ulaşmasında etkilidir. Periyodik bakımları düzenli yapılmayan otomobillerde yakıt hattı elemanları çabucak zarar görebilir. Bu sistemde yakıt deposu arızaları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Tecrübeli ustalarımız sayesinde aracınızın yakıt sistemi hataları hızlı bir şekilde tespit edilip onarım yapılır. Tüm VAG grubu araçlarda en iyi kalitedeki yedek parça desteğini firmamızda bulabilirsiniz. Rölanti devresi gibi yakıt hattı parçalarının otomobilin marka ve modeline uygun olarak seçilmesi önemlidir. Yeni nesil motorlarda yakıt sistemi hakkında tecrübeli ustalarımızdan yardım alabilirsiniz.

Otomobillerin yakıt egzoz sistemi içinde yer alan partikül elemanları, özellikle yeni nesil dizel araçlarda bulunur. Egzoz sistemine bağlı olan partikül engelleyici parçalar, sanayi tabiri ile DPF olarak adlandırılır. Araçtan çıkan gaz salınımını azaltmaya yardımcı olan partikül filtresi belirli bir kullanım ömrüne sahiptir. Bu nedenle özellikle dizel araçların emisyon kurallarına uyması için kullanılan filtrelerin periyodik bakımlarda değiştirilmesi önemlidir.

Partikül filtresi, hem aracın çevreye zehirli gaz salınımını azaltmaya yardımcı olurken hem de araç performansına olumlu katkı sağlar. Dizel motorlu araçların daha performanslı çalışması için partikül filtresinin orijinal yedek parçalarla değiştirilmesi önerilir. Partikül filtresi temizleme konusunda da tecrübeli ustalarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz. VAG grubu ve Opel markalı araçlarda filtre temizleme makineleri sayesinde hızlı çözüme ulaşılır.

Otomobilin motor sistemine bağlı olan egzoz sistemi, aracın en temel bölümlerinden birini oluşturur. İçten yanmalı motorların silindirlerinde tüketilen gazlar, dışarıya atılması için egzoz sisteminden geçer. Egzoz manifoldu, bu sistemin en temel bileşenlerinden biridir. Manifold, küçük bor kanallarına sahip büyük bir borudur. Bu kanallar sayesinde birden fazla giriş ve çıkışı bir araya getirtir. Araçların egzoz sistemine bağlanan manifold genellikle dökme demirden imal edilir. Yüksek sıcaklıklara dayanıklı manifold arızası durumunda tecrübeli ustalarımızdan destek alabilirsiniz.

Üçel Otomotiv firmamızda aracınızın egzoz sistemiyle ilgili karşılaştığı problemleri hemen tespit ettirebilir ve hızlı onarımlarla sonuca ulaşabilirsiniz. Egzoz subabı gibi parçaların arızalanması durumunda aracınız siyah duman atabilir. Bu tür sorunların hızlı şekilde üstesinden gelmek için firmamıza davetlisiniz. VAG grubu ve Opel markalı araçlarınızda yakıt egzoz soğutma arızalarının tespiti ve onarılması için tecrübeli ustalarımızla iletişime geçmeniz yeterlidir.