Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL

+90 212 346 17 17

info@ucelotomotiv.com.tr

Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL
Bizi Arayın: +90 212 346 17 17

Elektrik Aydınlatma

Otomobil elektrik ve aydınlatma aksamı özellikle araç içinde dekoratif ve estetik bir görünüm sunar. Bunun dışında aracın elektronik aksamında farları ve motor hat tesisatına giden elektrikli parçalar bulunur. Aracınızda elektrik sisteminde bir arıza varsa bunun belli başlı nedenleri olabilir. Genellikle oto elektrik arızası, kabloların gevşemesi veya bağlantı noktalarının paslanmasından kaynaklanır.

Arabaların ateşleme sisteminde yakıt hava karışımını tutuşturmak için gerekli parçalar kullanılır. Benzinli otomobillerde buji sayesinde aracın marş motoruyla ateşleme yapması sağlanır. Buji arızası durumunda tırnakların arasında kıvılcım oluşmaz ve hava yakıt karışımı ateşlenmez. Benzinli motorlarda ateşleme sisteminin verimli ve sorunsuz çalışması için periyodik bakımlar önemlidir. Periyodik bakım sürecinde kullanım ömrü sınırlı olan buji değişimi yapılmalı ve ateşleme sistemi gözden geçirilmelidir.

Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Chevrolet, Opel ve Porsche markalı araçların tüm bakım onarım ve modifiye ihtiyaçlarında firmamızı tercih edebilirsiniz. Otomobilin motor performansını etkileyen önemli parçalar arasında lambda sondası gelir. Tecrübeli ustaların güler yüzlü hizmet verdiği firmamızda aracınızın lambda sensörü arızalanırsa uygun fiyatlı çözümler bulabilirsiniz.

Bu sensörün bozulması, otomobilin hızlanma kabiliyetinde düşüş ve motor performansında zayıflığa neden olur. Aracınız fazla yakmaya başlamışsa lambda sondaları arızalanmış olabilir. Bu tür durumlarda elektrik aydınlatma sistemi ustalarımızdan profesyonel destek alarak aracınızı tamir ettirebilirsiniz.

Üçel Otomotiv firmamızda araçlarda kullanılan kod okuyucu sistemleri bulabilirsiniz. Sensör ve okuyucular, aracın elektrik sisteminin verimli şekilde çalışmasını sağlar. Motorun arıza ışığı yaktığı durumlarda bu ekipmanlar sayesinde arıza kodu kolaylıkla tespit edilebilir. Tecrübeli ustalarımızla iletişime geçerek yedek parça ve tamir fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Chevrolet, Opel ve Porsche markalı araçların tüm ön ve arka kısım far aksamı firmamızda mevcuttur. Özellikle trafikte karışılan bir kaza durumunda kırılan farların yenisiyle değişmesi gerekir. Güvenli bir sürüş yapabilmek için aracınızın özellikle far ve stop lambalarının çalışır vaziyette olması önemlidir. Üçel Otomotiv firmamızda tecrübeli oto elektrik ustaları sayesinde karşılaştığınız tüm problemlere hızlı çözümler bulabilirsiniz.

Otomobilinizin marka ve modeline göre stop lambası fiyatları değişiklik gösterebilir. Volkswagen AG grubu tüm otomobil markalarında orijinal ve çıkma stop farlarını firmamızdan temin edebilirsiniz. Tecrübeli ustalarımız far ve stop arızası durumunda hemen yedek parça değişimi yaparak sorunu ortadan kaldıracaktır.

Otomobiliniz sık sık kısa devre yapıyor ve elektrik sisteminde arızalar yaşanıyorsa motor hat tesisatının gözden geçirilmesi gerekir. Bu kontrollerde son teknoloji makineler kullanılarak aracın elektrik sisteminin nereden arıza verdiği tespit edilir. Özellikle yıpranan kablolar birbiri ile temas edince kısa devre yaptırabilir. Motor hat tesisatında elektrik aydınlatma sistemlerinde meydana gelen tüm arızaları Üçel Otomotiv firmamızda tamir ettirebilirsiniz.