Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL

+90 212 346 17 17

info@ucelotomotiv.com.tr

Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL
Bizi Arayın: +90 212 346 17 17

Ön Aks Direksiyon

Üçel Otomotiv şirketimizin geniş yedek parça stoğunda ön aks direksiyon kısmına uygun parçalar bulunur. Bu parçalar, aracın kafadan kaymamasını ve performanslı bir şekilde çalışmasını sağlamada önemlidir. Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Porsche, Opel ve Chevrolet markalı aracınızın bakımlarını tecrübeli ustalarımızda yaptırabilirsiniz. Bu sayede aracınız daha performanslı ve yakıt tasarruflu şekilde çalışır.

Ön aksta, tekerleri araca bağlayan bağlantı elemanlarına salıncak denir. Salıncağın bir ucu tekerlek kısmına diğeri ise aracın şasisine bağlıdır. Özellikle çukurlu yollarda araç kullanımında salıncakların kırılması veya çatlaması yaygın görünen bir problemdir. Güvenli bir sürüş için çok önemli olan salıncak bozukluğu durumunda ciddi kaza tehlikesi yaşanabilir. Bu nedenle aracınızın bakımlarını zamanında yaptırmanız ve ustalarımızın tecrübesinden yararlanarak arızaların önüne geçmeniz önerilir.

Genel olarak süspansiyon olarak tanımlanan amortisörler bağlı oldukları tekerin yukarı doğru hareket etmesini sağlar. Böylelikle engebeli yollarda aracın darbe sönümlemesi optimum düzeyde tutulur. Çukur veya tümseklerin araç içinde aşırı derecede hissedilmemesi ve sürüş güvenliğini sağlamak açısından önemli parçalardır. Amortisör patlaması durumunda aracın güvenli sürüş tekniği azalacağı için mutlaka en kısa sürede onarım gereklidir. Üçel Otomotiv firmamızdaki tecrübeli ustaların yardımıyla amortisör arızalarını giderebilirsiniz.

Otomobillerde süspansiyon sisteminde veya amortisöre bağlı olarak kullanılan helezon yay denilen parçalar aracın stabil biçimde kalmasını sağlar. Yay sistemi araçta sürüş sırasında meydana gelen sarsılmaları en düşük duruma getirir. Araçta sürüş konforunun azalmasından şikayetçiyseniz yaylarda problem olmuş olabilir. Ön aks direksiyon sistemi ile bağlantılı olan yayların, diğer mekanik parçalar gibi belirli zamanlarda değiştirilmesi gerekir. Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Porsche, Opel ve Chevrolet markalı aracınıza en uygun yayları firmamızdan uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Özellikle Volkswagen, Seat ve Audi markalı önden çekişli araçların aks üzerindeki eklem noktalarını koruyan aks körükler önemli parçalardandır. Körükler, aracın aks ve tekerler arasındaki eklem yerlerini tozdan ve pisliklerden korur. Aynı zamanda bu bölgede gres yağının boşalmamasını sağladığı için parçaların kullanım ömrünü uzatır. Genel bakımlarda aracınızın aks körüğü belirli aralıklarla değiştirilmesi önerilir. Firmamızın geniş yedek parça stoğunda aracınızın marka ve modeline uygun körükleri bulup satın alabilirsiniz.

Otomobilin trafikte güvenli bir şekilde sürülebilmesi için en kritik öneme sahip parçalarından biri direksiyondur. Direksiyonun, tekerler ile bağlantısının herhangi bir şekilde zarar görmemiş olmasına dikkat edilmelidir. VAG grubu araçlarda sık görülen direksiyon titremesi genel olarak aracın rot ayarının bozuk olmasından kaynaklanır. Eğer rot ayarı bozuksa, tekerler birbirine farklı olarak konumlandırıldığı için direksiyonun titremesine neden olur. Daha çok engebeli yollarda karşınıza çıkabilecek bu sorunun çözümü tecrübeli ustalarımızda saklıdır. Hemen deneyimli ustalarımızla iletişim kurarak tüm ön aks direksiyon arızalarına hızlı çözüm bulabilirsiniz.