Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL

+90 212 346 17 17

info@ucelotomotiv.com.tr

Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL
Bizi Arayın: +90 212 346 17 17

Pedal Düzeneği

Otomobillerin güvenli bir şekilde kullanılmasında önemli parçalardan biri de pedal düzeneği içinde yer alır. Ayak ile bastırma yoluyla çalışan pedallar, otomobilin hızlanmasını ve yavaşlayıp durmasını sağlar. Aynı zamanda manuel vitesli araçlarda şanzıman sistemine bağlı olan debriyaj pedalı da vardır. Bu pedal sayesinde şanzıman dişlileri arasında boşluk oluşturularak güvenli ve sağlıklı şekilde vites değiştirmek mümkün hale gelir.

Aracınızı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için hayati önem taşıyan pedallarla ilgili arızalarda tecrübeli ustalarımızdan destek alabilirsiniz. Üçel Otomotiv firmamızda görev yapan ustalarımız Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Opel, Chevrolet, Porsche gibi markalarda yedek parça desteği sunmaktadır. Firmamızda uygun fiyatlı bakım ve onarım hizmeti alarak aracınızı daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Aradığınız araç pedal seti ve yedek parçalarını firmamızın stoklarından uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.

Aracın motor sistemine bağlı olan vites kutusu, motora gerekli tork miktarını ve hızını yükler. Bu sayede aracın performanslı bir şekilde kullanılmasını sağlar. Vites kutusu bozulursa meydana gelen sorunları acemi sürücüler bile fark edebilir. Vites kutusu arızası durumunda aracın vites atma performansı sıkıntılı hale gelir, bazı durumlarda vites değiştirmek mümkün olmaz. Aracın güvenli sürülebilmesini engelleyen bu tür durumlarda en kısa sürede onarım yapılması gerekir.

Volkswagen AG grubundaki tüm araç markalarında vites kutusu kontrolleri, son teknoloji makineleri le yapılır. Firmamızda bu makineleri kullanan tecrübeli ustalarımız sayesinde aracınızın vites kutusu performansı ve kondisyonu incelenir. Şanzıman yağı gibi periyodik bakımda kontrol edilmesi gereken tüm unsurlar gözden geçirilir. Korozyona karşı koruma sağlamak için gerekli kontroller yapılır. Pedal düzeneği ile ilgili bakımlar tamamlanır.

Halk arasında vites halatı da denilen vites telleri, vites kolu ile şanzımanı birbirine bağlayan parçalardır. Sürücü vites değiştirmek istediğinde vites kolunu hareket ettirince bu teller şanzımana ulaşarak gerekli hareketi sağlar. Eğer otomobilinizin vites değiştirmesinde bir problem fark ettiyseniz, vites telleri zarar görmüş olabilir. Üçel Otomotiv firmamızda Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Opel, Porsche ve Chevrolet markalı otomobillerde kullanılan vites telleri bulunur. Orijinal yedek parça desteği sayesinde aracınızın vites değiştirme performansı ilk günkü haline gelir. Tecrübeli ustalarımızdan profesyonel destek alarak otomobilinizin vites sistemi arızalarını giderebilirsiniz.

Araçlarda motor gücünün şanzımana iletilmesini sağlayan parçaya debriyaj merkezi denir. Sürücü debriyaj pedalına basınca motor işe şanzıman arasındaki bağlantı kesilir. Debriyaj pedalı bırakıldığında bu merkez tekrar bağlantı kurar ve gücün şanzımana iletilmesini sağlar. Manuel otomobillerde sık görülen debriyaj alt merkezi arızası, yağ kaçağından anlaşılabilir. Ayrıca aracı sürerken debriyajda bir boşalma oluyorsa bu merkezde sıkıntı var demektir. Tecrübeli ustalarımızın yardımıyla aracınızın debriyaj merkezi arızalarını uygun fiyatla tamir ettirebilirsiniz. Pedal düzeneği gibi tüm mekanik akşamlarda ihtiyacınız olan yedek parça desteği firmamızda mevcuttur.