Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL

+90 212 346 17 17

info@ucelotomotiv.com.tr

Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL
Bizi Arayın: +90 212 346 17 17

Şanzıman

Motorun hareket etmesinde en önemli görevleri üstlenen şanzıman düzenli ve periyodik bakımla kontrol edilmelidir. Aracınızın şanzımanında ve vites kutusunda meydana gelen arızalar, güvenli sürüş yapmanızı engeller. Üçel otomotiv firmamızda aracınızın şanzımanı ile ilgili tüm gerekli parçaları uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Tecrübeli ustalarımız sayesinde aracınızın şanzıman sistemi ilk günkü gibi yüksek performanslı bir şekilde çalışır.

Volkswagen, Seat, Audi, Skoda, Opel, Porsche ve Chevrolet markalı araçlarınızın şanzımanla ilgili sorunlarını en kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz. Sektörde uzun yıllardır hizmet veren firmamızda müşteri memnuniyetine önem veren ustalarımız görev yapar. Aracınızın güvenli ve yüksek performanslı bir şekilde çalışması için gerekli şanzıman arızaları sorunsuz bir şekilde tamir edilir. Vites dişlisi ve diğer şanzıman parçalarının düzenli olarak periyodik bakımdan geçmesi önemlidir.

Şanzımanı oluşturan parçalar aracın yüksek performanslı olarak çalışmasına yardımcı olur. Şanzımanda bulunan aktarma dişlileri, motordan gelen gücü aktarmak için kullanılan mekanik parçalardır. Motorun yakıtla elde ettiği enerjiyi güç olarak aracın tekerlerine aktaran sistem şanzımandır. Hız değiştirme kutusu olarak da bilinen bu bölümde vitesin küçülmesi ve büyümesi dişliler sayesinde olur. Şanzıman dişlisi küçük veya büyük olmasına göre araç hızlanır veya yavaşlar.

Vites ve motor ile bağlantılı olan aktarma dişlileri sayesinde aracın istenen hızda hareket etmesi sağlanır. Grup mili ise birkaç dişliden oluşan tek parça bir dişli grubudur. Grup mili dönünce üzerindeki dişliler hareket eder. Bu dişliler ana mil üzerindeki vites dişlilerine sürekli geçmiş vaziyettedir. Aracınızın şanzıman bölümüyle ilgili tüm mekanik arızalarında, tecrübeli ustalarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Üçel Otomotiv firmamız uzun yıllardır sektörde profesyonel kalitede hizmet vermektedir. Tecrübeli ustalarımız sayesinde Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Porsche, Opel ve Chevrolet marka araçların bakım ve onarımları yapılır. Bütçenizi yormadan alabileceğiniz hizmetler arasında şanzıman bakımı ve tamiri de vardır. Şanzımanda meydana gelen arızalar bazı durumlarda grup bilyalarını etkileyebilir. Ön şanzıman rulman üzerinde bulunan bilyalar zamanla aşınıp zarar görebilir.

Bu tür durumlarda orijinal yedek parça kullanarak değişim yapılmalıdır. Aksi halde şanzıman kutusunun veya diğer aktarma organlarının daha büyük çaplı hasarlar ile karşılaşması kaçınılmazdır. Şanzıman bilyası arızası aracın dişli millerinin hizasını olumsuz etkiler. Bilyalar yuvalarına tam olarak oturmadığı için vites sabit kalmaz ve yerinden atar. Aracınızın ilk günkü gibi konforlu ve güvenli sürüş ortamına sahip olması için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Özellikle VAG grubu otomobillerde şanzıman mekatronik önemli bir merkezdir. Mekatronik ünite, şanzımanın kontrol merkezidir. Doğrudan vites değiştirme vites yağının DSG bulunduğu yerdir. DSG arızası durumunda ilk olarak kontrol edilmesi gereken yerlerden biri mekatronik ünitedir. Volkswagen AG grubu araçlarınızda şanzıman ile ilgili yaşadığınız problemlere uygun fiyatlı çözümleri firmamızda bulabilirsiniz.