Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL

+90 212 346 17 17

info@ucelotomotiv.com.tr

Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27 Maslak / İSTANBUL
Bizi Arayın: +90 212 346 17 17

Tekerlekler ve Frenler

Otomobilin güvenli ve konforlu bir şekilde hareket etmesinde tekerlekler ve frenler önemli mekanik parçalardan oluşur. Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Opel, Chevrolet ve Porsche markalı araçlarınızın tüm mekanik arızalarına en kısa sürede çözüm bulabilirsiniz. Bütçenizi yormadan aracınızın tekerlek ve fren sisteminde meydana gelen arızalarını tamir ettirme şansınız vardır. Bunun için deneyimli ustaların müşteri memnuniyeti odaklı hizmet verdiği Üçel Otomotiv firmamızı tercih etmeniz yeterlidir.

Tekerlekler ve frenler, aracın güvenli bir şekilde hızlanıp durmasını sağlar. Fren sisteminde meydana gelen arızalar, zamanında giderilmezse çok büyük sorunlar meydana getirebilir. Hayat güvenliğinizi tehdit edebilecek riski bulunan fren arızası durumunda hemen deneyimli ustalara ihtiyaç vardır. Aracınızın fren hidroliği ve diğer parçalarının periyodik bakımlarla kontrolden geçmesi önemlidir.

Araçta meydana gelen fren arızalarının büyük bir bölümü ön disk parçasından kaynaklanır. Otomobilin ön diski, sürücü frene bastığı zaman fren balatasının sürtünme hareketini devreye sokar. Bu sayede fren diski kademeli bir şekilde yavaşlar ve durur. Diskler aracın sağa sola yalpalamadan veya blokaj uygulamadan yavaşlayıp durmasını sağlar. Güvenli bir durma mesafesi elde etmek için arabanın ön diskinin performanslı bir şekilde çalışması gerekir. Ön fren diski arızası aracın frenleme ve durma mesafesini olumsuz etkiler.

Maddi hasarlı veya yaralanmalı trafik kazalarına karışmamak için aracın en kısa sürede durabilme yeteneğine önem verilmelidir. Fren pedalına basıldığı anda o anki hıza bağlı olarak durma süresi ve mesafesi değişir. Ancak aracın fren diskleri ne kadar iyi durumdaysa tekerlekler frenler o kadar avantajlı olur. VAG grubu araçlarda disk ve balata değişimi gibi ihtiyaçlarınızda firmamızı tercih ederek uygun fiyat avantajından yararlanabilirsiniz.

Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Opel, Chevrolet ve Porsche markalı otomobillerinizin periyodik bakımlarını Üçel Otomotiv firmamızda yaptırabilirsiniz. Gönül rahatlığıyla güvenebileceğiniz ustalarımız, aracınızın frenleme performansını en iyi seviyeye çıkarır. Ön tekerlerde olduğu gibi arka tekerlerde de aracın kısa mesafede durmasını sağlayan diskler mevcuttur. Frene basınca aracın yavaşlayıp durmasını sağlayan disklerin de belirli bir kullanım ömrü vardır.

Üçel Otomotiv firmamızda aracınızın tüm fren aksamının sağlıklı çalışması için gerekli olan yedek parçalar mevcuttur. Orijinal ve A kalite yan sanayi yedek parçalar sayesinde aracınızın istediğiniz gibi onarılmasını sağlayabilirsiniz. Aracınızın periyodik bakımlarında sağlıklı frenleme yapabilmeniz için fren diski bitmeden yenisiyle değiştirilmesi gerekir.

Fren diski ve kampanalar dışında ani frenlemeyi sağlayan en önemli parçalardan biri fren hortumlarıdır. Hidrolik sıvıyla dolu olan hortumlar, zamanla dış etkenlerden dolayı zarar görüp deforme olabilir. Yıpranmış fren hortumlarının zamanında değiştirilmesi, maddi hasarlı ve yaralanmalı kazaların önüne geçmenizi sağlar. Bu nedenle tekerlekler frenler gibi hayati önem taşıyan tüm parçalarda tecrübeli ustalarımızdan profesyonel hizmet alabilirsiniz.